Świadomość a podświadomość

virtual-reality-1541316_960_720Nasz umysł, czyli prawdziwa zagadka, która od wieków ciekawi naukowców i nie tylko. Mało kto wie, iż wykorzystujemy tylko dziesięć procent jego możliwości, jednak nikt nie jest w stanie odkryć co jest zawarte w pozostałych dziewięćdziesięciu procentach. Nie każdy ma nawet świadomość, iż to nasza podświadomość sprawia, iż żyjemy. To ona nad nami czuwa, poza naszą świadomością. Kryje różnego rodzaju przekonania, nasze lęki i obawy, jak i najskrytsze pragnienia.

Rozmowa z psychologiem
https://bezproblemowo.com/rozmowa/
Psychoterapia i porady psychologiczne przez Skype.
Psychiatra internetowy bez wychodzenia z domu.

Podświadomość zbiera oraz magazynuje w nas wszystkie przeżycia, jak i doznania z naszego życia. Mogą o tym świadczyć często powielane pewne wzorce naszych postępowań, ponieważ są realizowane właśnie przez nią. Dla przykładu, jeśli nasze życie jest przeplatane nienawiścią oraz złością, to nasza podświadomość pielęgnuje to jak owoc i wydaje na świat właśnie nienawiść. Właśnie z tego powodu tak ważna jest zmiana naszego toku myślenia na pozytywne i przyjazne. Nasza zmiana zachowań oraz działań może zdziałać prawdziwe cuda. Przede wszystkim nie powinniśmy rozmawiać o działaniu na podświadomość bez wiedzy jak to wykonać. Na nasz umysł możemy wpłynąć za pomocą afirmacji, autosugestii oraz sugestii.

Sugestia ściśle się wiąże z afirmacją, ale rządzi swoimi prawami. Jest silnym wpływaniem człowieka na umysł w taki sposób, aby zareagował on identycznie jak sobie to postanowił. Autosugestia jest wpływaniem na samego siebie przez afirmację oraz treningi auto sugestywne. Ma na celu, aby przekonać siebie do czegoś za wszelką cenę, w celu ziszczenia tego. Sugestia może działać przy różnych emocjach, a silne emocje sprzyjają lepszemu efektowi. Warto zwrócić uwagę na to, iż warto łączyć ze sobą afirmację razem z autosugestią.

Pamiętajmy, iż jeśli podświadomość uzna coś za słuszne oraz przekonywujące, to sprawia, iż się to dzieje. Tutaj ważna jest sugestia oraz afirmacja. Im bardziej będziemy przekonywać naszą podświadomość, iż coś się dzieje albo wydarzyło, tym bardziej zostanie to uznane przez nią za rzeczywiste.

Siłę sugestii bardzo często porównuje się z siłą wiary. Czasem twierdzi się, iż wszystkie cuda działy się właśnie dzięki przekonaniom, że tak się stanie. Jeśli w coś się bowiem bardzo wierzy, to to się zaczyna sprawdzać. Istnieją również medyczne przypadki co do tego, iż wierząc w coś, to rzeczy same zaczynają się spełniać. Podświadomość ma ogromną moc i warto dowiedzieć się więcej na temat, jak ją szkolić. Bardzo często uznaje coś za fakt, pomimo tego, iż tak naprawdę nic się nie zdarzyło.

Działanie podświadomości wykorzystują także firmy reklamowe, które umieszczają podprogowe informacje, których tak naprawdę nie jesteśmy świadomi, zaś które mają nas przekonać do tego, żeby kupić produkt. Nowe towary na półkach w sklepach zostają ułożone w taki sposób nieświadomie wpływać na podświadomość oraz zachęcać ludzi do zakupu.

Podobne:

Brak możliwości komentowania