Przemiana wewnętrzna

dramatic-sky-210776_960_720Każdy człowiek na kilku etapach swojego życia przechodzi jakaś przemianę wewnętrzną. Staje się wtedy dojrzalszy, bardziej odporny na niektóre zdarzenia, czy sytuacje, przykrości, potknięcia, łatwiej jest mu się z nich podnieść i mniej lub bardziej (choć wydaje mi się, że mniej) się nimi przejmuje. Ludzie inaczej patrzą na różne sprawy.

Dobra praktyka dystrybucyjna
http://gqcert.com/certyfikat/dpd/
Profesjonalna jednostka certyfikująca.
Świetni audytorzy i konkurencyjne ceny.

Cały dotychczasowy światopogląd jakoś dziwnie się zmienia i już nie myślą tak, jak jeszcze tydzień temu. Dobra praktyka dystrybucyjna. Jednym słowem zmieniają się wewnętrznie. Ale to dobrze. Zmiany są potrzebne raz na jakiś czas. Jak sobie z nimi radzić w życiu? Bo wiadomo, że nie każdy jest ich zwolennikiem. Jak należy zmieniać siebie i swoje wewnętrzne ja tak, aby być spełnionym, świadomym i szczęśliwym człowiekiem?

Generalnie rzecz biorąc osoba ludzka składa się z czterech sfer, to znaczy, można powiedzieć, że na jego całokształt składa się ciało, umysł, emocje i duch (wewnętrzny). Mówi się, że, aby człowiek był spełniony, powinien pracować nad tymi czterema elementami. Oczywiście, jeśli człowiek chce się zmienić na lepsze, musi sam do tego dojść i chcieć rozwoju. Kiedy już podejmie decyzję o zmianach w swoim życiu – powinien zacząć działać, jako świadomy i głodny sukcesu osobnik. Żeby wszystko poszło zgodnie z planem i dało oczekiwane wyniki, człowiek powinien dokładnie przemyśleć cały proces i solidnie go zaplanować.

Wielki cel powinien podzielić na drobniejsze etapy, które przy konsekwentnym ich realizowaniu przyczynią się do sukcesu. Co więc można, a nawet należy zmienić w poszczególnych strefach życiowych? A przede wszystkim w strefie umysłu? Umysł człowieka jest żądny regularnego procesu stymulacji, czemu sprzyja na przykład czytanie książek. Poza tym, że jest naprawdę szeroki wybór dzieł literackich, poczynając od fantastyki, kończąc na romansach, czy literaturze wojennej, czytanie książek poszerzają horyzonty. Człowiek, który czyta patrzy na życie bez klapek na oczach, z różnych punktów widzenia, dodatkowo wzbogaca własne słownictwo i polepsza koncentrację. Dla ludzkiego umysłu świetne są też różnego rodzaju gry, takie jak szachy, czy karciane. Otóż, dzięki nim rozwija się intelekt i jest to jednocześnie świetna gimnastyka dla umysłu.

Samo rozwiązywanie krzyżówek może stymulować umysł intelektualnie. Co ciekawe, na umysł może też wpływać słuchanie muzyki, w szczególności muzyki instrumentalnej. Może ona korzystnie oddziaływać na funkcjonowanie człowieka. Ważne jest oczywiście, by słuchać muzyki, której lubi się słychać, ona ma być przyjemnością i poza tym, dzięki temu można się w znacznie lepszy sposób odprężyć i zrelaksować. Regularne planowanie swoich przyszłych działań może też stanowić dla umysłu nie lada świetną okazję do ćwiczenia. Kiedy dąży się jeszcze do tych wcześniej określonych celów, to dodatkowo rozwija ludzki umysł i daje nowe możliwości.

Od czasu do czasu warto też zrobić coś nowego, coś co nie leży w codziennej monotonii człowieka. Może to być na przykład nauka nowego języka, czy nabycie nowej umiejętności, albo coś o wiele prostszego, jak na przykład powrót do domu jakąś inną drogą. Nie tą co zawsze., Niecodzienną.

Podobne:

Brak możliwości komentowania