Magiczna moc afirmacji

priestess-1722370_960_720Magiczna moc afirmacji, zwana też twórczą mocą myśli wykorzystuje mechanizm autosugestii i medytacji. Po co? Po to, by zaakceptować i zrozumieć sytuację, czy odczuwane bodźce u osoby, która ją stosuje.

Dobry kardiolog Warszawa
http://evimed.com.pl/
Zespół lekarzy specjalistów, dla których
liczy się medycyna oparta na faktach.

Działa to trochę podobnie do prawa przyciągania, czy wielkiego sekretu, o którym jeszcze do niedawna było dość głośno. Dobry kardiolog Warszawa. Afirmacja działa w czasie teraźniejszym i musi być przedstawiona w formie pozytywnej, czyli mówi się o tym kim chce się być i z kim przebywać, a nie o tym, kogo unikać. Afirmacja polega na tym, że trzeba sobie trochę coś wmówić, by to faktycznie zadziałało. Faktycznie, wiele rzeczy przychodzi z głowy i z niej też wychodzi.

To znaczy im bardziej się na coś nastawia i czym bardziej i intensywniej się o tym myśli, tym większe prawdopodobieństwo, że dane wydarzenie zostanie przyciągnięte przez podświadomość. Nie warto jednak mylić afirmacji, ze zwykłym powtarzaniem: będzie dobrze, bo nie na tym to polega. Afirmacja to znacznie więcej. Ile razy pojawiała się taka sytuacja, kiedy w głowie były same przygnębiające myśli? Czy one nie sprawiły, że dzień był po prostu zły i nieudany? Czy idąc na ważny występ, ze świadomością i przekonaniem o porażce nie wydaje się na siebie samospełniającej się przepowiedni?

Jeśli więc, negatywne myśli niosą ze sobą negatywne zdarzenia, to czy nie warto się ich pozbyć, albo chociaż nauczyć opanować? Czy nie warto zacząć przyciągać do siebie pozytywne zjawiska? W tym właśnie pomaga afirmacja i pozytywne myślenie. Afirmację w znaczeniu ogólnym można porównać do pewnego rodzaju autorefleksji. Jeśli jest często powtarzana, to wpływa na świadomość i nadaje taki kształt rzeczywistości i jednocześnie nastawia podświadomość na takie zdarzenia. Afirmacja jest tym, co można nazwać przeciwieństwem tego, co ogranicza, tworząc przy okazji nowy tor myślenia w każdym umyśle. Jeśli jest dobrze sformułowana, stanowi zmianę formuły negatywnych myśli i opinii, co jest bardzo pomocne w samoocenie i budowaniu wiary we własne możliwości.

Może być wielkim wsparciem w podczas realizacji marzeń i celów, codziennych zadań, czy naprawdę wielkich planów. Jest kilka zasad tworzenia afirmacji. Można je określić jako komplementy prawione samym sobie. Komplementy te powinny być wypowiadane w czasie teraźniejszym i z absolutnym brakiem słowa NIE. Najlepiej, by sformułowania były precyzyjne i trafne. Dodatkowo, mają większą siłę, gdy dodane zostanie imię osoby, która je o sobie wypowiada, np.: Ja, Ania jestem osobą sukcesu.

Na sam koniec, dobrze jest zapisać to stwierdzenie na kartce, głośno je czytać i postawić w widocznym miejscu. Należy również unikać określeń o negatywnym zabarwieniu. Zamiast mówić, np. jestem wolny od bólu i choroby, lepiej jest powiedzieć – jestem zdrowy, silny i radosny. Przy okazji dobrze jest unikać kłamstw, wtedy słowa i myśli nie będą miały żadnego znaczenia.

Podobne:

Brak możliwości komentowania